Fløyenkarusellen - glatt for gladløperne

Ryktene om glatt føre fra Skansemyren og opp til Fløyen spredte seg raskt onsdag ettermiddag. Like fullt var det 72 sprekinger som tok utfordringen.

Strålende stemning både før og etter løpet. Fløyenkarusell eksperten Helge Simmenes var raskest og smildte bredt i bilen tilbake til Åsane. Kristian Simonsen feiret 40-årsdagen med feiende frisk løping og ble klappet inn til andreplass. Åsmund Råbøl debuterte med en flott tredjeplass. Deretter strømmet det på med andre raskinger.

Kimberley Joanne satte Anne Hege Straume til veggs i kampen om å være raskeste jente. Begge fra HSI. Ida Høsteng var tredje raskest og fikk markert at 2019 kan bli en flott sesong.

Fullstendig resultatoversikt: http://blaamanen.no/re...

Hanne Liland har fotokavalkade på facebook: https://www.facebook.c...

Takk til alle løperne for god stemning og sterk innsats. Takk til løypegutta Lars og Bjarne. Takk også til fotograf Hanne og starterne Rolf og Haakon. Takk og applaus for den stødige trioen i sekretariatet Wenche, Yngvild og krumtapp Kristoff.

Gratulerer også til lettbeinte Ove som feiret dag med løp fra Fjellveien til Fløyen

16.01.19